A może by tak wybrać się do Kaszub?

A może by tak wybrać się do Kaszub?

Jednym z piękniejszych regionów Polski są Kaszuby, rejon położony na północy kraju, nad morzem, posiadający w swoim obrębie wiele wspaniałych jezior, gdzie można pożeglować lub po prostu wynająć noclegi nad jeziorem, by spędzić urlop nad wodą.

Zaletą Kaszub jest też możliwość połączenia odpoczynku nad jeziorem z wypadami nad morze, ze względu na lokalizację na Pomorzu

Tutejsze jeziora oferują możliwość pływania pod żaglami, kajakarstwo, sporty motorowodne, a gospodarstwa agroturystyczne prowadzą kursy jazdy konnej. Kaszuby jako region są bardzo charakterystyczną częścią Polski. Mocno hermetyczne społeczeństwo tych ziem, posiada własny dialekt, który trudno jest zrozumieć przyjezdnym. Piękne stroje ludowe, własne obyczaje i tradycje kultywowane z pokolenia na pokolenie, przepyszna regionalna kuchnia, sprawiają, że przyjezdni odbierają Kaszubi jako nieco egzotyczne miejsce, ale ze względu na przyjazne usposobienie tutejszej ludności, chętnie je odwiedzają. Jest to region bardzo stary – pierwsze wzmianki o Kaszubach pojawiły się w XIII wieku.

Pełno tu zabytków i rezerwatów przyrody, które warto zobaczyć, jeśli gdzieś w regionie zarezerwujemy noclegi nad jeziorem

Malownicze krajobrazy, unikatowa kultura, bardzo charakterystyczna architektura i tradycyjnie kultywowana sztuka rzeźbiarstwa, czynią Kaszuby niezmiernie interesującym terenem pod każdym względem, dla turystów nastawionych na różne formy wypoczynku i zainteresowanych rozmaitymi aspektami kaszubskiej “odmienności”.

Region ma także wiele własnych tradycyjnych świąt, które są obchodzone przez rdzennych mieszkańców Kaszub do dzisiaj, choć oczywiście nie tak hucznie, jak to niegdyś bywało. Głównie uroczystości te mają obecnie na celu podkreślić odmienność regionu, ściągając uwagę turystów.

forbal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *