Coś dla żeglarzy i innych fanów sportów wodnych

Coś dla żeglarzy i innych fanów sportów wodnych

Jeziora, Mazury, to przede wszystkim raj dla żeglarzy i to oni są najliczniejszą grupą turystów odwiedzających te strony. Ci, którzy przyjeżdżają tu ze swoimi łódkami nie zawsze wykupują noclegi nad jeziorem, ponieważ często sypiają po prostu na jachtach.

Większa jednak część żeglarzy nie jest aż tak dobrze sytuowana, by móc pozwolić sobie na własną łódź. Ci zwykle wynajmują nam miejscu łódki w lokalnych przystaniach. Czasem bywa też, że noclegi nad jeziorem organizują kluby żeglarskie, które przygotowują obozy dla swoich członków. Kluby takie często dysponują swoimi żaglówkami, rzadko są to jednak łodzie nadające się do tego, by na nich sypiać – zwykle to nieduże jednostki, przeznaczone tylko do tego, by pożeglować sobie na nich po jeziorze.

Przy jeziorach można też zwykle wynająć kajak, czy też rower wodny, a czasem nawet skuter lub motorówkę

Wodne szaleństwa na takim sprzęcie nie są jednak możliwe w każdym miejscu – ze względu na ochronę przyrody można pływać łodziami motorowymi tylko w wyznaczonych do tego akwenach. Takie łodzie bardzo tez przeszkadzają wędkarzom, którzy również stanowią potężną grupę osób kupujących noclegi nad jeziorem.

Dla uprawiania ich sportu konieczny jest spokój i cisza

Hałas wywołany przez silniki motorówek płoszy ryby, uniemożliwiając złapanie czegokolwiek. Najlepiej wędkuje się nocą, kiedy wszyscy turyści śpią i nie przeszkadzają w polowaniu. Również ryby chętniej dają się wtedy skusić apetycznemu robakowi na końcu haczyka. Dlatego wędkarze często przesypiają dnie, by w nocy, w pełni sił i wypoczęci delektować się rozkoszami ukochanego zajęcia.

Innym wyjściem jest zdecydowanie się na wyprawę w jakieś niedostępne miejsce, gdzie nie przyjeżdża wielu turystów. Tu również można rozbić namiot i zarzucić wędkę.

forbal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *