Dlaczego warto pojechać do Lwowa?

Dlaczego warto pojechać do Lwowa?

Polacy już od wielu lat wyjeżdżają na zagraniczne wakacje. Najczęściej są to kurorty nad ciepłym morzem. Nie zawsze jednak tak jest. Dużym zainteresowaniem cieszą się również wycieczki do naszych sąsiadów. Zwłaszcza po wschodniej stronie granicy. To możliwość poznania wielu pięknych i nie do końca znanych miejsc. Przykładem takie kierunku wyjazdów jest Ukraina, a konkretnie Lwów.

Kilka słów o Lwowie

Lwów to miasto, które znane jest wielu Polakom. Jeśli nawet nie osobiście, to z lekcji historii. Jest to bowiem miasto, które przez wiele lat leżało w polskich granicach. To co o tym mieście można powiedzieć na pewno, to z pewnością to, że jest bardzo piękne. Niestety głębsza wiedza dotycząca tego miasta jest rzadkością. To duży błąd. Lwów to miasto, które z pewnością trzeba zobaczyć i zwiedzić. Do Lwowa z Przemyśla pojedziesz: https://www.kresy.com/osw,wycieczki-do-lwowa-z-przemysla,22

Wyjazd do Lwowa z Przemyśla?

Oczywistym miejscem, które trzeba zobaczyć we Lwowie jest rynek. Jest niezwykle piękny i stanowi ozdobę tego miasto. Rynek to jednak nie jedyne miejsce godne uwagi. Wręcz przeciwnie. Obowiązkowym punktem podczas wycieczki we Lwowie jest Pałac Potockich. Dziś znajduje się tam galeria sztuki. Dzięki temu tę niezwykłą budowlę zobaczyć można nie tylko z zewnątrz, ale i wewnątrz. Lwów to także piękne i zabytkowe cmentarze. Mowa tu przede wszystkim o cmentarzu Obrońców Lwowa oraz cmentarzu Łyczakowskim. To miejsca, które pozwalają dotknąć historii tego miasta. Nie można zapomnieć także o tym, że Lwów charakteryzuje się także obecnością pięknych kościołów. Koniecznie zobaczyć trzeba m.in. Katedrę Łacińską, w której podziwiać można piękny, barokowy ołtarz. Na koniec tylko wspomnieć można jeszcze o budynku Opery Lwowskiej.

Czas na odpoczynek

Wycieczki do Lwowa to nie tylko zwiedzanie pięknych i zabytkowych miejsc. Podczas pobyt trzeba znaleźć czas także na odpoczynek. Najlepiej na świeżym powietrzu. Dlatego polecić można wizytę w Parku Stryjskim. To ogromy park, po którym spacerować można przez długi czas. A podczas spaceru przysiąść można przy stawie bądź podziwiać ruiny zamku. Chcąc spędzić nieco więcej czasu na świeżym powietrzu warto zajrzeć także na bazar znajdujący się na rynku krakowskim.

Jak zatem widać, we Lwowie nie można nie nudzi. Warto jest to miasto zobaczyć. To idealny kierunek na wakacyjną wycieczkę z całą rodziną.

forbal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *