Gdzie rezerwować hotele taniej niż na “bookingu”?

Gdzie rezerwować hotele taniej niż na “bookingu”?

Booking wydaje się być monopolistą na rynku rezerwacji hoteli i innych miejsc wypoczynkowych. Na szczęście w sieci istnieją portale, gdzie znajdziesz równie szeroki wybór miejsc noclegowych i to w zdecydowanie bardziej atrakcyjnych cenach. Czy wiesz, jaka platforma oprócz bookingu pomoże Ci w rezerwacji hotelu? Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy poradnik dotyczący portali oferujących usługi rezerwacyjne. Zapraszamy.

Booking – drogi monopolista, a może okazyjny rekin?

Booking przez ostatnie lata przebojem zawojował rynek pośrednictwa rezerwacji noclegów. Na każdym kroku możesz spotkać billboardy oferujące tanie noclegi w hotelach i kompleksach wypoczynkowych, które zarezerwujesz oczywiście za pośrednictwem bookingu. Co więcej, często pojawiają się różnego rodzaju promocje czy bony sprawiające wrażenie, że jest naprawdę tanio. I w tym miejscu znajduje się przysłowiowy “haczyk”.

Booking bardzo często oferuje niezwykle okazyjne noclegi, np.: noc w Rzymie za jedyne 10 zł. Brzmi wspaniale? Od razu klikasz “zarezerwuj” i cieszysz się upolowaniem nadzwyczajnie taniej oferty noclegowej dla Ciebie, i Twoich bliskich. Takich okazyjnych, niemalże darmowych propozycji noclegowych znajdziesz na bookingu całe mnóstwo i to w każdej części świata. A więc w czym tkwi “haczyk”?

Opłaty nieplanowane, czyli o tym jak koszty szybują do góry

Często zdarza się, że niezwykle tanie i okazyjne oferty bookingu zawierają coś, co nazywa się opłatą niewliczoną w cenę. Oznacza to, że do ceny pierwotnej może zostać doliczona dodatkowa opłata związana z np.: obsługą i utrzymaniem czystości pokoju. Rezerwując pokój / apartament za jedyne 10 zł okazuje się, że do każdej doby zostanie dołączona kwota sięgająca nawet 120 zł. W wyniku tego za jedną noc należy zapłacić nie 10 zł a 130 zł. Wówczas tygodniowy pobyt zamiast 70 zł kosztuje 910 zł. Różnica wynosi aż 840 zł!

Ponadto pośrednictwo bookingu okazuje się być bardzo drogą usługą, o czym nie wie większość klientów. Zazwyczaj booking oferuje znacznie wyższe ceny niż inne portale umożliwiające rezerwację w tym samym miejscu. Tradycją są klienci, którzy zamawiając pokój w hotelu przez booking, dowiadują się na recepcji, że znacznie więcej zyskaliby dzięki rezerwacji poprzez inny portal lub poprzez bezpośredni kontakt telefoniczny z wybranym obiektem. Booking posiada jedną z najwyższych prowizji na rynku, za którą oczywiście płaci klient podczas dokonywania rezerwacji.

Rezerwuj tanio i pewnie

Wiedząc, że booking jest drogim portalem, warto skorzystać z usług bardziej pewnego i sprawdzonego pośrednika. Nocuje.net to miejsce, które posiada ponad 5 milionów ofert z największych portali. Dzięki temu nie tylko porównasz ceny, ale znajdziesz najlepsze miejsce do wypoczynku w bardzo konkurencyjnej cenie. Rabaty to specjalność portalu nocuje.net. Z jego pomocą zyskasz nawet do 80% rabatu! Nie musisz rejestrować się, by dokonać rezerwacji, nie płacisz prowizji i nie podajesz swoich danych osobowych. Wyszukujesz miejsce, sprawdzasz oferty i wybierasz tą, najlepszą dla Ciebie. Prosty, szybki i nadzwyczajnie intuicyjny portal.

forbal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *