Kilka ciekawostek na temat hoteli? Czy Ty także nie wiedziałeś o tym?

Kilka ciekawostek na temat hoteli? Czy Ty także nie wiedziałeś o tym?

Wymogi związane z zakwaterowaniem

Kiedy właściciel jakiegoś obiektu noclegowego chce uzyskać konkretny tytuł dla swej noclegowni – hotel, pensjonat, motel, dom wycieczkowy, domek agroturystyczny itd. Obiekt spełnić ściśle określone, odgórnie narzucone wymogi. Tyczą się one zarówno konkretnych warunków bytowych panujących w danych pomieszczeniach, ich łącznej liczby, wyglądu wizualnego i co za tym idzie staniu sanitarnego i higienicznego jak również muszą zostać spełnione konkretne, minimalne wymagania jeżeli chodzi o samo wyposażenie. Ogólnie istnieje szereg rozmaitych rozporządzeń i przepisów prawnych, jakie tyczą się świadczenia usług noclegowych w naszym kraju oraz w ogóle na terenie państw członkowskich, przynależnych do Unii Europejskiej.

Rodzaje obiektów noclegowych

Wyróżnia się obecnie liczne gamy obiektów noclegowych. Wśród nich warte szczególnego wyróżnienia okazują się między innymi takie obiekty jak hotele czyli budynki, które muszą (aby być nazywane hotelami) dysponować minimum dziesięcioma pomieszczeniami. W większości przypadków hotele są jedno bądź dwupokojowe, z czego te drugie są znacznie bardziej rozpowszechnione. Najczęściej hotele są bardzo luksusowe i mają standardy określane poprzez charakterystyczną liczbę przypisywanych im gwiazdek. Kolejny rodzaj zakwaterowania to motele. Są to obiekty, które z reguły są dla podróżnych jadących długo własnym, indywidualnym środkiem transportu. Dla soób, które chcą się zatrzymać gdzieś ale nie docelowo tylko co przejazdem, po prostu aby wypocząć. W tej sferze mówi się o motelach które także muszą mieć minimum dziesięć pokoi, także z reguły jedno bądź dwuosobowych. Do tego warte wyróżnienia są także pensjonaty, które mają mieć co najmniej siedem pokoi a także kempingi czyli miejsca strzeżone, na jakich można rozbić namiot bądź też postawić przyczepy samochodowe oraz camobusy. Jeszcze czymś innym są pola biwakowe a także domy wycieczkowe, w których obowiązuje samoobsługa.

Schronisko młodzieżowe

Jeżeli nie masz wystarczająco pieniędzy na dach nad głową na czas Twego wypadu w góry, zrezygnuj z dalekosiężnych planów związanych z wyjazdem do hotelu czy pobytem w pensjonacie. Dużo lepszym, bo zdecydowanie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem okaże się postawienie na klasyczne schronisko młodzieżowe.

forbal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *