Który kurort wybrać na wakacje w Turcji?

Który kurort wybrać na wakacje w Turcji?

Turcja to kraj, do którego bardzo chętnie podróżują wczasowicze z całego świata. Zagraniczne wakacje w Turcji to gwarancja świetnej pogody i wspaniałych atrakcji. Dzięki stałemu rozwojowi turystycznemu w tym kraju przybywający tu urlopowicze mają do dyspozycji wiele konkurencyjnych ofert, w których mogą dowolnie przebierać. Wśród nich na czoło wysuwają się te pochodzące szczególnie z czterech regionów.

Alanya – miasto rozrywki

Dla osób, które prócz leżenia na plaży cenią sobie też trochę aktywności, dobrym pomysłem będzie Alanya. Miasto oferuje dostęp do czystych plaż, doskonałej bazy nocnych klubów muzycznych i dyskotek, ale również leżących w pobliżu gór Taurus. W regionie organizowane są liczne i atrakcyjne wycieczki krajoznawcze, które przybliżają historię Turcji i pozwalają jeszcze lepiej poznać ten kraj dwóch kultur. Z kolei dla tych, którzy uwielbiają zabawę do białego rana, całonocne rajdy po klubach, a za dnia wolą odpoczywać na kameralnych plażach, czekają wakacje w Turcji z oferty ITAKI organizowane w Bodrum. To jeden z najbardziej znanych kurortów wypoczynkowych nie tylko w kraju, ale i nad całym Morzem Śródziemnym. A przy tym doskonała baza wypadowa, jeśli chciałoby się odwiedzić pobliskie wyspy Rodos albo Kos.

Rajskie plaże w Kusadasi

Spokojnego wypoczynku w malowniczej scenerii warto za to poszukać w Kusadasi. Przepiękne rajskie plaże, ogromne delfinarium, zamknięte i prywatne zatoczki, a przy tym wspaniałe warunki do windsurfingu przyciągają turystów z całego świata. To właśnie tutaj znajduje się sławna wyspa ptaków, którą z miastem łączy wąska grobla i która jest popularną atrakcją turystyczną całej Turcji. Natomiast dla osób, które chcą wypoczywać aktywnie i intelektualnie, nie lada gratką będzie wyprawa do Side. Znajdujące się tu antyczne zabytki to pozostałości po czasach Kleopatry i Marka Antoniusza, a cicha, spokojna i bardzo przyjazna atmosfera prowincji pozwala na mentalne cofnięcie się w czasie i zaznanie tego niesamowitego klimatu sprzed ponad dwóch tysięcy lat.

forbal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *