Podróż na Majorkę. Dlaczego warto?

Podróż na Majorkę. Dlaczego warto?

Jeśli naszym zainteresowaniem jest wędrowanie i zachwyca nas turystyka, a my ekscytujemy się pięknem świata podziemnego – powinniśmy wybrać się na Majorkę. Jest to skarbnica niesamowitych, niepowtarzalnych widoków.

Są to obrazy, które na długie lata pozostaną wielbicielom w pamięci

Kiedy już zdecydowaliśmy, że wybieramy się na Majorkę a nie jesteśmy gatunkiem człowieka, który lubi wylegiwać się na plaży powinniśmy uzgodnić co jeszcze ciekawego możemy robić w danym miejscu. Możemy skorzystać z oferty, którą sugeruje nam biuro podróży, ale nie każdy lubi się w ten sposób ograniczać. Jeśli więc wolimy oglądać na własną rękę, chcemy być pilotami naszych wczasów i pożytecznie wykorzystać czas spędzony na wakacjach za granicą, dobrym wyjściem jest odwiedzenie zbioru jaskiń. Jednym z najbardziej potężnych i zapierających dech w piersiach miejscem jest Smocza Jaskinia. Wyprawa w to magiczne miejsce, obdaruje nas widokami wyjętymi prosto z najlepszej baśni. Smocze Jamy składają się z pieczar i korytarzy wapiennych. Ciągną się na długości 2400 metrów i mają do 25 metrów głębokości. Matka natura budowała dla nas te cuda przez miliony lat. pomyłką byłoby nie być w tym miejscu i nie wychwalać tych niecodziennych form skalnych.

Dodatkowo jeśli nie jesteśmy zwolennikami wysokiej temperatury, jaskinie te będą dla nas prawdziwą oazą

Panuje tam błogi chłód, dzięki któremu najbardziej kapryśny podróżnik pokocha to miejsce. Całe wnętrze jest przygotowane dla zwiedzających. Wszystko jest pięknie podświetlone, nie trzeba dodatkowo zabierać swojego sprzętu. Kiedy myślimy, że piękniej już być nie może, docieramy do punktu, który jest kulminacją widoków jak z baśni. Tym jednym z lepszych miejsc w tej jaskini jest jezioro Martel. Uznane za jedno z najcudowniejszych jezior podziemnych na świecie.

Kiedy już zauroczy nas jezioro możemy wypożyczyć łódkę i popływać po nim

Na pewno taka atrakcja zapewni nam niezapomniane przygody. Dodatkowo w trakcie oglądania możemy nacieszyć również nasze uszy. Organizatorzy wycieczek po jaskini proponują podczas oglądania wysłuchanie koncertu muzyki klasycznej.

forbal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *