Te rzeczy warto mieć ze sobą podczas jazdy na rowerze

Te rzeczy warto mieć ze sobą podczas jazdy na rowerze

Oto 6 rzeczy, które powinien mieć każdy rowerzysta w celu komfortowego i bezpiecznego przemieszczania się z punktu A do punktu B.

Kask

Pomimo iż jazda na rowerze w kasku nie jest obowiązkowa, zalecamy jego stosowanie. Niestety wiele osób lekceważy skutki jakie mogą wyniknąć z uderzenia głową o krawężnik bądź inny przedmiot. Argument o tym, że kaski są niewygodne i uciążliwe można od dawna schować do kieszeni. Na rynku istnieje bowiem szereg nowoczesnych, lekkich i wentylowanych kasków w których zapominasz, że masz cokolwiek na swojej głowie.

Pompka rowerowa

Używaj pompki nie tylko podczas usterki ale i na co dzień. Odpowiednie ciśnienie w oponach zapobiega przebiciom na drodze. Dobrze jest mieć ze sobą pompkę podczas każdej z przejażdżek. Jeśli złapiesz gumę w drodze, pompka zapewni wystarczającą ilość powietrza, aby dostać się do domu.

Światła i reflektory

Spójrz na światła i reflektory dostępne w sklepach rowerowych, a przekonasz się, że są niezliczone sposoby na oświetlenie roweru. Niezależnie od tego, z której opcji skorzystasz – od odblasków na szprychach po paski pedałów i tylne światła LED – upewnij się, że przestrzegasz przepisów dotyczących rowerów.

Zestaw naprawczy

Może okazać się zbawienny w przypadku awarii sprzętu z dala od domu. Zestaw naprawczy powinien umożliwić szybkie i komfortowe zaklejenie przebitej dętki. Tego typu zestawy ma na wyposażeniu każdy sklep z częściami rowerowymi na rynku.

Zabezpieczenie przed kradzieżą

Włożyłeś dużo pieniędzy w swój rower? Zadbaj o to aby nie został skradziony. Wybór rodzaju zamka zależy od tego, jak bardzo obawiasz się kradzieży roweru. Blokady kablowe są wygodne, ale zalecane tylko w miejscach o niskim ryzyku kradzieży. Aby uzyskać większe bezpieczeństwo wypróbuj zapięcia łańcuchowe lub tzw. U-locki.

Latarka

Jeśli podróżujesz tylko po oświetlonych ulicach – zignoruj ten punkt. Jest on istotny głównie dla osób, które lubią organizować sobie długie przejażdżki po wiejskich terenach. W przypadku awarii roweru, jego naprawienie może okazać się niemożliwe bez oświetlenia po zmroku. Warto mieć przy sobie małą latarkę. Niestety smartfon, ze względu na słabą baterię często bywa zawodny w takich sytuacjach.

forbal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *